Ebed Müddet Devlet Bey

bahceli-bw-cropAlparslan Türkeş’e hiç benziyor mu?

Kıbrıslı değil, bir kere. Osmaniye’li. Halis muhlis Çukurova uşağı. Ömründe hiç tabutluk diye bir şeyin yanından geçmiş mi? Hâşâ! İki hanımdan bir çok çocuk babası olmuş mu? Ömrü Türkeş gibi devlete başkaldırmakla geçmemiş, Türkeş’in gölgesinde karanlıkta büyüyen çiçekler misali işini hep kuytuda devletle yürütmüş. Artık askere gidecek çocuğu olmadığından gözünü bürüyen Kürt düşmanlığı hasletten değil, görev tutkusundan. On beş yıl önce nasıl Kemal Derviş’le iş tuttuysa bugün de Tayyip Erdoğan’la iş tutma adına herşeyi yapmaya hazır. On üç yıl süren misli görülmemiş AKP devleti zulmüne halkın –Türküyle, Kürdüyle...– “RAUS!” çektiği 7 Haziran gecesinde sonuçlar belli olunca dakika sektirmeden kürsüye çıkıp, “Seçmen Milliyetçi Hareket’e ‘muhalefet görevi verdi’“ diyerek Tayyip Bey’i alaşağı etmek için Tayyip Bey muhalifleriyle girdiği seçimden bir kere daha Tayyip Bey’le iş tutmaya çıktığını ilan etti...

AKP devletini halkın ve milletin üzerine salan 2002 erken seçim kolpasında oynadığı rolü görmezden gelip de ona olmadık umutlar bağlayanların sonu işte şimdiki halleridir.

Çoban Sülü’ler “vefat” etmezler...

demirel-bw-cropÖLÜRLER! Kimin kim olduğunu, neyin nesi idüğünü, hayatının hangi türden bir hayat olduğunu burdan anlarsınız.

Süleyman Bey doğduğunda kökeniyle, ailesiyle, geçmişiyle ve geleceğiyle “Çoban Sülü”lerden değildi. O bir “Kulak” idi. (bakınız: TDK türkçe sözlük.) Öyle doğdu, onun gibileri aile içinde nasıl büyütülürse öyle büyüdü, fazladan öğrenim gördü, hayata atıldı ve Ebed Müddet Türkiye Cumhuriyeti geleneğine uyarak gitti Angora’da memur oldu. Onu bekleyen mevkilere intikali pek bir zaman almadı. Kardeşleriyle iyi geçinip 90 yaşına kadar meppus maaşıyla Kulaklara yaraşır bir hayat sürdü. Vakti gelip de vefat ettiğinde geriye ne gibi bir servet bıraktığını kimse merak edip sormadı. Azıyla çoğuyla herkes biliyordu!

Kulaklardan bir Kulak olmasaydı sizler ve bizler gibi basbayağı ölecek, vefat etmeyecekti.

C.başkanı sorumlu değilse YSK sorumludur

ysk-bw-cropBunca yılın ardından bu ülkede yargı ile siyasi iktidar ilişkisi bakın nereye kadar vardı. Bu işte bir suç varsa, o suç C.Başkanı seçilmiş olan Tayyip Erdoğan’ın değil adına Yüksek Seçim Kurulu denilen yargıçlar heyetinindir. Hangi cesaretle veya vaki bir anlaşma ile böyle davranabiliyorlar. Kararları kesin. İtiraz mümkün değil.

Bugün böyle kararlar alıyorlarsa seçim gecesi ya da ertesi sabah her haltı yiyebilirler.

YSK’nin görevi C.Başkanını suçlu ilan etmek ya da etmemek değildir. Dört yılda bir kere yapılan milletvekili seçiminin hakkaniyetle ve kurallar ayaklar altına alınmadan gerçekleşmesini sağlamaktır. YSK’nın C. Başkanının nerede, nasıl yetkilerinin dışına çıktığını tesbit etmek gibi bir görevi yoktur; yargı Millet Meclisi seçiminin anayasal ve sair yasal gereklerinin yerine gelip gelmemesiyle ilgilenir. C.Başkanının anayasal sorumsuzluğu yargının seçimin gerekleri, namusu ve iffeti üzerine hüküm oluştırmaktan kaçınmasına cevaz vermez.

Dolayısıyla seçim çığırından çıkarılıyorsa eğer, bundan C. Başkanı sorumlu olmayabilir, ama YSK SORUMLUDUR!

CHP tarihsel misyonuna sahip çıkıyor

anadolu-bw-rsz-cropMilli görüş’ün temel felsefesinin ne olduğu Kızılcık dergide ilk yayına başladığı 2000 yılından beri özü vurgulanarak bütün tafsilatıyla açıklanmıştı.

Kısaca tekrarda beis yok: T. Özal fasilesinin ve AKperestlerin Anadolu’yu, coğrafyası ve insanlarıyla küresel sermayenin sömürüsüne terketmeleri Kemalist 1923 Cumhuriyeti’nin kemale ermesidir. Cumhuriyeti kuran CHP tarihsel misyonuna nihayet sahip çıkıyor.

CHP’nin çılgın projesi

merkez-tr-bw-cropYa hiç bir şey ya da işte öyle bir şey!

Anadolu’nun insan ve madde kaynakları, halklarının emeği üzerinden küresel sermayeye hizmet verecek “Yüz yılın projesi” Anadolu insanının geleceğine kurulan tuzak: AKP’nin kırk katırı yerine CHP’nin kırk satırı! Bi yanda AKP, bi yanda CHP, “seçim”i buna indirgiyorlar.

Anadolu’nun tam göbeğinde 21. yy küresel sermayesine adanmış özel donanımlı Asur “KARUM”u.

Beş milyar dolar!

suriyeliler-bw-cropBu kadar para can havliyle ülkeye sığınan iki milyon Suriyeli’ye kişi başına ulufe usuluyle mi harcandı? Beş milyar dolar gibi bir değer ülke ekonomisinde işlev kazandı. Bir o kadar tüketim, KDV, istihdam, vb..., vb...

Hesabı yapan yapsın...

Ne bu kendini beğenmişlik, gizlemekte zorluk çekilen nekeslik, böbürlenme..? Hangi İslam’da yeri var?

Üstelik... en ufak bir sıkıntıda: “Eyyy!!! Suriyeli! Kendine gel!

Yoksa RAUSSSS!

Vahşi kapitalizm... Daha fazlası!

kilicdaroglu-miting-bw-crop“Kaynak” kavgasının özü...

Muhalefet partileri 13 yıllık iktidarı can evinden vurdular!

Medya provokasyona alet oldu

caglayan-bw-cropRahmetlik Cumhuriyet Savcısının başına silah dayalı fotoğrafı niçün yayınlandı ki? Hiç yayınlanmamalıydı. Yayınlayanlar yargıya gözdağı veren AKP devletinin tuzağına düştüler.

Yanlış bir iş yaptılar.

Basın özgürlüğü bu değildir. Bu yapılanın halkın haber alma hakkıyla da hiç bir alakası yoktu. O fotoğraf, o sahne kaç milyon okura ulaştıysa o kadar AKP devletinin işini görmüştür.

Hayat memat

tobb-gk-bw-cropCHP olur da önümüzdeki seçim sonrasında hükümet kurar ve dediklerini yerine getirmeye koyulursa ekonomi yerle bir olur diye tutturdu AKP devletinin sözcüleri ve goygoycuları. Babacan bile çıktı konuştu.

İyi de, 13 yıldır ekonomiyi yönetip harika başarılara imza atttık diyen kimlerdi? Şu sırada TL’de devalüasyon almış başını gidiyor. Şimdiden, son bir iki aydır, yüklü bir değer kaybına uğradı. %20 civarı! Herkes soruyor, “N’olacak bu TL’nin hali?” diye. İki ay sonra genel seçim var. Sonucun ne olacağı AKP ve tüm AKperestler için hayat memat meselesi.

Devamını oku...

23 Nisan başbakanı

davutoglu2-bw-cropBöyle denilse yeridir. Yeridir ama çocuk başbakanlar yine de hadlerini biliyorlar. Bu bilmiyor. Abisini taklit etmenin başbakan olmaya yettiğini sanıyor. CHP ve HDP’ye fırsat bildiği her yerde, her durumda ve her konuda ağzına geleni söylüyor.

Siyasette çok demagog gördük ama bunun kadar çapsızı hiç gelmemişti.